Thermage - Cilt Gençleştirme

Thermage – Cilt Gençleştirme

Thermage – Cilt Gençleştirme

Ameliyatsız gençleşme: THERMAGE

Teknolojinin en üst düzeyde kullanılabildiği günümüzde genç bir görünüme kavuşmak için mutlaka cerrahi müdahale geçirmek gerekmiyor. Son yılların en popüler ve en genç yöntemlerinden biri olan thermage sayesinde ameliyat olmadan yaşınızdan çok daha genç görünmeniz mümkün hale gelmiş durumda.

Devrim niteliğinde teknoloji!

Çok yeni olmasına karşın ciddi düzeyde bir ilgi ile karşılaşan thermage yöntemi özlediğiniz genç görünümü size neştersiz, acısız, ağrısız ve lekesiz bir şekilde sunuyor. Genç görünmenin yanı sıra bazı problemlerin de giderilmesine olanak tanıyan thermage teknolojisi bireylerin uygulama sonrasında günlük yaşamlarına hemen geri dönebilmeleri ile de dikkat çekiyor. Yüz germe operasyonlarının gözden düşmesine neden olan ve devrim niteliği taşıyan bu yöntemde cildi gençleştirmek için özel radyo frekans dalgaları kullanılıyor.

Thermage size ne kazandıracak?

Yurt dışında uzun süredir kullanılan ve ülkemizde de faydalarından kısa bir süre önce istifade edilmeye başlanan thermage yöntemi sonrasında cildin genç bir görünüme bürünmeye başlamasına neden olan kollajen üretiminin artmasıdır. Zamanla çoğalan kollajen cildin diri, genç ve gergin bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

Göz çevresindeki sarkmalardan ve yorgun bir yüz ifadesinden kurtulmak için thermage yöntemini devreye sokabilirsiniz. Cildinizdeki kırışıklıkların yok olması, sarkma meydana gelen bölgelerin toparlanması maksadıyla da bu teknolojiden yararlanabiliyorsunuz. Aynı zamanda selüloit gözlemlenen bölgelerde düzelme de sağlıyor.

Thermage uygulanırken acı hissediliyor mu?

Tek bir seansta cildinizin yumuşak bir şekilde toparlanmasını sağlayan thermage uygulaması esnasında acı hissetmiyorsunuz. Ancak saliseler ile ifade edilebilen kısa süreli derin ısı hissi meydana gelebilir. Bu ısı thermatip cihazının cildinizin altındaki kollajenlere ulaştığının göstergesidir. Uygulama sırasında açığa çıkan CRF enerjisi ısı hissine neden olabiliyor.

Thermage yöntemini kimler uyguluyor?

Kolay bir yöntem olmasına karşın uzmanlık gerektiren thermage uygulaması kesinlikle bu alanda eğitim almış bir hekim tarafından uygulanmalıdır.

Yüz germe ameliyatı mı, thermage yöntemi mi?

Yüz germe ameliyatlarında daha net ve daha kısa sürede netice alındığı bir gerçektir. Ancak ameliyat korkusu olanlar veya çeşitli sağlık sorunları nedeniyle cerrahi müdahaleye sıcak bakamayanların imdadına thermage yöntemi yetişiyor. Güvenli ve bir o kadar da ağrısız gerçekleşen thermage metodu sayesinde ameliyatsız genç bir cilt elde etmeniz mümkündür.

Thermage uygulaması öncesinde ve sonrasında nelere dikkat edilmeli?

İleri teknoloji kullanılarak gerçekleştirilen thermage uygulaması sonrasında beslenme şekline ve yaşam tarzına dikkat edenler, genç cilt görünümlerini çok uzun bir süre koruyabiliyorlar. Bu uygulama makyaj yapılmasına ve çeşitli kozmetik ürünlerin kullanılmasına engel değildir. Aynı zamanda ileride farklı estetik operasyonlara onay vermenize de engel olmayacaktır. Uygulama öncesinde aç kalmanız, kan vermeniz ve benzer hazırlıklar yapmanız gerekmiyor. Uygulama sonrasında ciltte çok hafif kızarıklık veya şişme meydana gelebiliyor. Ancak bu görünüm günlük yaşamınıza geri dönmenizi engelleyecek düzeyde olmayacaktır.

Thermage uygulamasının zararı var mı?

Dünya genelinde 190 bin kişi thermage uygulamasından faydalanarak genç bir görünüme kavuşmuştur. Şimdiye dek bu metodu kullananlar arasında yan etki görülenlerin oranı sadece yüzde 0,4’ten daha az bir orana tekabül ediyor. Bu veriler de göz önünde bulundurulduğunda metodun son derece güvenli olduğunu belirtmek güç olmayacaktır.

Thermage için ödenmesi gereken ücret nedir?

Hastanın cilt durumunu ve uygulama yapılacak olan bölgeyi incelemeden net bir rakam vermek mümkün değildir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye ve cildin uygulama öncesi durumuna bağlı olarak thermage yönteminin maliyeti değişkenlik gösterebilmektedir. Hekim tarafından gerekli inceleme yapıldıktan sonra hastaya uygulama öncesinde net bir maliyet bilgisi verilmektedir.

Comments are closed.