Alerjik Rinit Tedavisi – Rhinolight

Rhinolight alerjik rinitin tedavisinde kullanılan yepyeni bir yöntemdir. Burun mukozasının inflamasyonu olarak adlandırılan ve mikrobik olmayan alerjik nezle yaşayan hastalarda, yüksek yoğunlukta ışığın kullanıldığı bu yeni yöntem uygulanabiliyor. Sadece birkaç seansta tamamlanabilen bu tedavi hiçbir aşamada ağrıya veya sızıya neden olmamaktadır. Seansların yalnızca birkaç dakika sürmesi de hastalar tarafından tedavi yöntemine yoğun ilgi gösterilmesini sağlayabiliyor.

Rhinolight hangi şikayetleri ortadan kaldırıyor?

Mevsime bağlı olarak ortaya çıkan veya yıl boyunca süren perenial alerjik nezle yaşayan hastalar kaşıntı, burun akıntısı veya tıkanıklığı, hapşurma, solunumda güçlük çekme gibi günlük yaşamı olumsuz etkileyen sıkıntılar yaşamaktadırlar. Rhinolight tedavisi tüm bu sorunları birkaç seansta ortadan kaldırmakta ve hastaların yaşam kalitesini arttırmaktadır. Hastaların semptomlarının seviyesini ciddi düzeyde azaltan bu tedavi, sorunları ortadan kaldırmakta da yüz güldüren neticeler sağlayabiliyor.

Rhinolight tedavisinden kimler faydalanabilir?

Bu yeni tedavi metodu alerjik nezle problemi yaşayan tüm hastalarda güvenle uygulanabilmektedir. Özellikle çeşitli spreyler ve ilaç tedavilerine yanıt vermeyen hastalarda, standart tedavi yöntemlerinin yan etkilerine maruz kaldığı için tedavisini tamamlayamayan hastalarda, uzun süre ilaç kullanmak istemeyen hastalarda devreye rhinolight tedavisi girebiliyor.

Tedavi kaç seanstan oluşuyor?

Hastada gözlemlenen semptomların durumuna bağlı olarak tedavinin tamamlanması için gereken seans süreleri değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle haftada 2 ila 3 seans olmak üzere toplamda 2 haftalık bir tedavi yüz güldüren neticeler elde edilmesi için yeterli olabilmektedir. Alerjik reaksiyonları mevsimsel olmayan ve yıl boyunca süren hastalarda tedavi 6 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Rhinolight tedavisi ağrı yapar mı?

Dünya genelinde kabul görmüş olan rhinolight tedavisi yüksek yoğunlukta fototerapötik bir metottur. Bu metotta ışığın bağışıklık sitemine yaptığı etkiden istifade edilmektedir. Sanıldığı gibi cerrahi bir işlem söz konusu olmamaktadır, bu nedenle tamamen ağrısız ve acısız bir tedavi yöntemidir.

Sonucun hissedilmesi ne kadar zaman alır?

Rhinolight tedavisinin sonucunu hissedebilmek için ne kadar zaman geçmesi gerektiği kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Bazı hastalarda ilk seanstan itibaren semptomların ciddi düzeyde azaldığı gözlemlenmektedir. Ancak kimi hasatlarda net bir netice görebilmek için birkaç seans daha tedavi sürecine devam edilmesi gerekebilmektedir. Genel olarak hastalar iki haftalık sürecin sonunda şikayetlerinin sonlandığını bildirmektedirler. Genel verilere göz önünde bulundurulduğunda 2 haftalık bir süreç ve bu sürece dahil olan yaklaşık 6-8 seans tedavi için yeterli kabul edilebiliyor.

Hamilelik ve emzirme döneminde rhinolight uygulanır mı?

Hamilelik sürecinde rhinolight tedavisi uygulanabilmektedir. Zira bu dönemde ilaç kullanımı hekimler tarafından önerilmez. Bu nedenle şikayetlerin sona erdirilmesi için ilaç kullanımına gereksinim bırakmayan rhinolight tedavisi uygulanabilmektedir. Emzirme döneminde de bu tedavi sürecinin başlamasında herhangi bir sakınca yoktur. Tedavide kimyasal bileşimler kullanılmadığı için anne adayına, anneye veya bebeğe devreye giren metotlar herhangi bir zarar vermemektedir.

Comments are closed.