Yüz Germe Ameliyatları

Yüz Germe Ameliyatları

Yüz Germe Ameliyatları

Nedir?

Yüzün herhangi bir bölgesinde veya tamamında meydana gelen sarkmaların giderilmesi ve daha genç bir görünümün elde edilmesi amacıyla uygulanan cerrahi müdahaleler yüz germe ameliyatları olarak adlandırılır. Özellikle alın, göz çevresi, yanak ve dudak kenarlarında ilerleyen yaş ile birlikte görülen sarkmalar kliniğimizde uygulanan yöntemler ile giderilebilmekte ve cilt çok daha gergin bir görünüm kazanabilmektedir.

Nasıl yapılır?

Endoskopik olarak uygulanan yöntemler yüzün hem doku hem de cilt durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Endoskopik yüz gençleştirme ameliyatları alın, göz çevresi ve yanaklarda istenen sonuçları verir. Fakat alt yüz bölgesi için farklı metotların devreye sokulması gerekmektedir. Boyun dahil olmak üzere alt yüz bölgesi için klasik cerrahi yöntemlerin uygulanması zorunludur. Bu yöntemde izler kulak arkasında kalır. Diğer yöntemlerde hafif izler kalsa dahi, sosyal iletişim mesafesinde izlerin fark edilmesi mümkün olmamaktadır.

Orta Yüz Gençleştirme Ameliyatları

Nedir?

Alın, göz civarı, kaş, göz altı torbaları, burun, yanak çukurları ve ağız kenarlarını içeren bölge orta yüz olarak adlandırılır. Yüzün bu bölgelerine yapılan cerrahi müdahaleler de orta yüz gençleştirme ameliyatlarıdır. Bu cerrahi müdahalelerin temel maksadı cildi daha genç ve daha gergin bir görünüme bürümektir. Bu nedenle farklı yöntemler kullanılabilir.

Ne zaman yapılmalıdır?

Cilt altı bağ ve destek dokuları zamana yenik düşerek diriliğini ve formunu kaybeder. Bu durum ciltte sarkmaları beraberinde getirir. Özellikle 40’lı yaşlar ile birlikte baş gösteren sarkmalar durumunda cerrahi yöntemler devreye sokularak yüz eski formuna yeniden kavuşturulabilir. Cilt kalitesinin belirgin bir şekilde düşmesi beklenmeden, sarkmalar nedeniyle rahatsızlık duyulmaya başlanması ile birlikte ameliyatların gerçekleştirilmesinde fayda vardır.

Comments are closed.