Op. Dr. Abdülkadir Göksel Hakkında

0B8A8393-2-2-scaled-1-e1661411353674.jpg

Op. Dr. Abdülkadir Göksel, Gaziantep’li bir ailenin doktorluk geleneğini üç kuşaktır sürdüren bir doktordur. İstanbul Tıp Fakültesi mezunudur. Kulak-Burun-Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Uzmanlığını Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden almıştır.

Asistanlık yıllarından itibaren yüz plastik cerrahisine olan özel ilgisi nedeniyle öncelikle fonksiyonel ve estetik burun cerrahisi konusunda kendisini yetiştirmiş ve bu konuda dünyaca tanınmış cerrahlardan eğitim almıştır.

Yurt içindeki kongrelerin yanı sıra Asya, Avrupa, Avustralya ve Amerika’daki uluslararası yüz plastik cerrahisi akademilerinin düzenlediği kongrelere özellikle estetik burun ameliyatı, burun ucu estetiği ve revizyon burun ameliyatları konularında elde ettiği deneyim ve bilgi birikimini sunması için birçok kez davet edilmiş, bilginin paylaştıkça anlam kazanacağını düşündüğü için bir çoğuna katılım sağlamıştır. Her yıl dünyanın birçok farklı ülkesinden asistan ve uzman doktorlar Dr. Göksel’in ameliyatlarını izlemek için ameliyathanesine konuk olmakta ve onun kendine özgü estetik burun ameliyatı tekniğini öğrenmek istemektedir.

Her iki yılda bir İstanbul’da düzenlenen Rhinoplasty Istanbul Workshop ve Structure Preservation Rhinoplasty toplantılarına başkanlık ve eşbaşkanlık yapmaktadır. Her iki bilimsel toplantı da tüm dünyada kabul görmüş, yüksek katılımcı sayıları ve alanında tanınmış isimleri konuk etmesi nedenleri ile ismini duyurmuştur. Ayrıca her 6 ayda bir sınırlı sayıda burun cerrahlarına ‘Dr.Göksel ile Canlı Cerrahi’ kursu vermektedir.

Op. Dr. Abdülkadir Göksel Avrupa Yüz Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Board sertifikası sahibidir (European Board for Certification in Facial Plastic and Reconstructive Surgery), European Academy of Facial Plastic Surgery (EAFPS) Genel Sekreteridir ve ileri düzeyde ingilizce bilmektedir. Ayrıca European Rhinoplasty Society(ERS), American Academy of Facial Plastic Reconstructive Surgery (AAFPRS), Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Türk Fasiyal Plastik Cerrahi Derneği, Türk Rinoloji Derneği, Türk Kulak Burun Boğaz Vakfı, İstanbul Tabipler Odası üyesidir.

Sınırlı üyenin katılımına izin veren International Rhinoplasty Research Society’nin kurucu üyesidir (IRRS). Rus Plastik Cerrahi Derneği’nin onursal üyesidir. Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisi’nin ve Türk Yüz Plastik Cerrahi derneği’nin yönetim kurulunda görev almaktadır.

Hastalarına kurucusu olduğu Kadiköy Rinoİstanbul kliniğinde hizmet vermektedir.

Ulusal ve Uluslararası
Bilim Derneklerine Üyelikler