Burun Estetiğinde Yüz Analizinin Önemi

17 Mart 2015 - Rino tarafından eklendi

Burnunuz Size Özeldir..

Burnunuzun görünümünden memnun değilsiniz ve size yakışacak burun formu konusunda da aklınız karışık.. Çevrenizdeki kişilerin ya da televizyondaki ünlülerin burunlarını daha yakından incelemeye başladınız ve o popüler sanatçının burnunun size de yakışacağını düşünüyorsunuz.. O zaman şimdi bu düşüncenize biraz ara verin..

Çünkü her burun kişiye özeldir ve ideal burun; kişinin yüzüne en uygun ve yüzün diğer kısımlarına orantılı burundur. Unutmamalı ki herkesin yüz oranı farklıdır ve bir başkasında beğenilen burun şekli sizde güzel durmayabilir.

Yüz güzelliğinde, bütünü oluşturan organların tek başına güzel olmaları değil, oransal uyumları ve birlikte güzel görünmeleri önemlidir. Uzun bir yüzde kısa bir burun çirkin görünebileceği gibi; tam tersi yuvarlak, küçük bir yüzde, uzun burun ve sivri bir çene bütünlüğü bozacağından hoş görünmeyecektir. Bu nedenle yüz bölgesinde bir estetik ameliyat planlarken yüzün şekli, oranları ve hatta cildin kalitesi, karakteri ameliyat öncesinde yeterince analiz edilmeli ve yeni planlanan burun şekli buna göre tasarlanmalıdır.

Tüm bunların yanında yüzdeki asimetrik bozukluklar ve burun, alın, çene ve yanak oranlarının uyumsuzluğu ameliyat sonrasındaki başarılı sonucu etkileyen önemli ayrıntılardır. Bu nedenle yüz analizi aşamasında doktorunuzun gözlemlediği ve sorunun çözümü için size önerebileceği ek uygulamalar kimi zaman burun ameliyatınızın başarısını etkileyen temel faktörler olabilmektedir. Örneğin çene ya da alnınız burnunuza göre geride ise, sadece burnunuzun ameliyat edilmesi burnunuzu ve yüzünüzü güzelleştirmek yerine, oranları daha da bozup ameliyatlı burun görüntüsüne yol açabilir. Yüzümüzdeki çıkıntılı bölgelerin birbiri ile uyum içinde olması doğal bir ahenk sağlayacak ve bizimle yeni tanışan insanların ameliyat olduğumuzu anlamalarını engelleyecektir.

Başarılı geçmiş burun estetik ameliyatlarından önce ve sonra çekilmiş fotoğrafları yan yana koyduğunuzda bakışlarda ve duruştaki değişim göze çarpar. Bu durum sadece burun şeklinden kaynaklanan bir değişimden daha çok, kişinin kendisine olan güven artışının getirdiği bir sonuçtur. Hedefe ulaşılmış ve iyi bir sonuç edilmiş burun estetik ameliyatı sonrasında özgüvendeki artış kişinin postürünü, yaşama bakışını, günlük enerjisini olumlu yönde etkileyecektir.

Burun şekil bozukluğu nedeniyle yüzde mevcut olan negatif etki ya da mutsuz ifade ameliyat sonrası kaybolacağından genellikle çevrenizdeki kişiler geçirmiş olduğunuz burun ameliyatından daha fazlasını algılayacak ve genel olarak olumlu etkiyi hissedeceklerdir.

 

Etiketler
Burun estetiği hakkında merak ettikleriniz

İletişime geçmenin kolay yolu!

Merak ettiğiniz tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. MESAJ GÖNDER