Diğer Fonksiyonel Burun Ameliyatları

Diğer Fonksiyonel Burun Ameliyatları

Diğer Fonksiyonel Burun Ameliyatları

Burun sağlığı, genel yaşam kalitemiz üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Solunum yoluyla başlayan her nefes, burun yapımızın fonksiyonelliğiyle yakından ilişkilidir. Burun ameliyatları, bu temel fonksiyonu iyileştirmek ve solunum problemlerini çözmek amacıyla devreye girer. Peki, hangi burun ameliyatları mevcut ve nasıl bir fark yaratıyorlar?

Alt Konka Submukozal Rezeksiyonu

Burun etleri olarak da bilinen alt konkaların anormal büyümesi, birçok insanın solunum sorunlarını tetikleyen ana faktördür.Alt konka (burun etleri) büyüklüğünün kemik iskeletinin kalınlığına bağlı olduğu durumlarda radyofrekans ile dokunun küçültülmesi sorunu çözmez. Bu durumlarda yapılması gereken burun etinin üzerini kaplayan mukozanın korunup iskelet kısmındaki kalınlığım alınmasıdır. Böylece burun tıkanıklığına yol açan ve burun içinde hacim oluşturan burun etleri küçülmesine rağmen yapmaları gereken fonksiyonları da yerine getirmeye devam edeceklerdir.

Nasal Valv Cerrahisi

Nasal valv, nefes alırken hava akışının ilk karşılaştığı noktadır. Burada meydana gelen darlıklar, eğer sadece deviasyon (burun eğriliği) düzeltilerek tedavi edilmeye çalışılırsa, sorun devam eder. Nasal valv cerrahisi, bu spesifik darlık sorununu çözerek, solunum işlevini iyileştirmeyi amaçlar. Burun bantlarının geçici çözüm sunduğu bu bölgeye uygulanan kalıcı cerrahi tekniklerle, hastaların soluk alması kalıcı olarak rahatlatılabilir.

Balon Sinoplasti: Kronik Sinüzit için Minimal İnvaziv Çözüm Kronik sinüzitin tedavisinde devrim yaratan FESS cerrahisine ek olarak, balon sinoplasti yöntemi de benzersiz avantajlar sunar. Polip oluşumu olmayan ve sinüs kanallarındaki darlık nedeniyle kronik sinüziti olan hastalarda tek başına kullanılabileceği gibi tam bir sinüs cerrahisi gerektiren hastalarda da enstrüman olarak son derece yararlıdır.

Gerçekleştirdiğimiz bu ameliyatlar, solunum sorunlarını çözme ve hastalarımızın yaşam kalitesini artırma konusunda son derece etkilidir.

Comments are closed.