Burun Estetiğinde Yüz Analizi

Doktor Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doktor Seçiminiz Önemlidir!

Burun görünümünüzden memnun değilsiniz ve burun ameliyatı geçirmeye karar verdiniz. Peki ama hangi doktoru seçmelisiniz? Daha önce ameliyat olmuş yakınlarınızın doktoru mu?, yoksa ünlülerin doktorları mı? Acaba ameliyat ücreti en yüksek doktor, en iyi doktor mudur? İnternetten araştırmaya başladınız ve araştırdıkça aklınız daha çok karışmaya başladı değil mi?..

Burun estetik ameliyatındaki en önemli ve en zorlu bölüm doktor seçimidir. Burun estetik cerrahisi ince bir cerrahi yetenek gerektirmesi yanında, estetik bakış açısı ve yüz analizi konusunda deneyim gerektiren özel bir alandır. Doktorunuzun daha önce yapmış olduğu ameliyatlarda elde etmiş olduğu sonuçlar, burun yüz uyumuna yaklaşımı, şimdiye kadar yapmış olduğu ameliyatların sayısı ve çeşitliliği ile ilgili deneyimi oldukça önemlidir.

Günümüz teknolojisinde internet en yaygın bilgi edinme platformudur. Herkesin bilgi paylaşımında bulunduğu forum ve benzeri sitelerden de aklınızdaki doktorlar hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. Ancak araştırmanızın sağlıklı olabilmesi için mutlaka seçtiğiniz doktorlar ile yüz yüze görüşmenizi, gerekirse daha önce ameliyat ettiği hastaların fotoğraflarını görüp, ihtiyaç halinde onlarla yüz yüze görüşmenizi tavsiye ederiz.

Burun estetik ameliyatları özellikle ameliyat sonrasında uzun süre takip gerektiren bir operasyon olduğu için doktorunuzla iletişiminiz ve doktorunuzun size karşı yaklaşımı oldukça önemlidir. Bu yüzden sizi ve beklentilerinizi anlayabilecek, kaygılarınızı giderebilecek, operasyonunuz konusunda en net bir şekilde bilgilendirebilecek doktoru seçmelisiniz.

Unutmayın ancak doğru seçilen doktor; doğru teşhis, uygun teknik ve başarılı bir operasyonla sizi mutluluğa ve istediğiniz görünüme kavuşturabilir..

Comments are closed.